3
اصول فقه حكومتي نويسنده: رضا اسلامي چاپ: اول تاريخ : بهار 1387 قطع: وزيري صفحه: 456 قيمت:46000

اصول فقه كه دانشي آلي براي فقه است، همواره در راستاي پاسخ­گويي به نيازها و پرسش­هاي فقهي جديد تكامل يافته، و ابزارهاي موردنياز فقه را براي پاسخ­گويي به مسائل نو فراهم ساخته است. فقه حكومتي نيز، چه از زاويه استنباط احكام شرعي در حوزه مسائل حكومتي و چه از ناحيه صدور احكام حكومتي توسط حاكم اسلامي در شرايط زماني و مكاني خاص، با پرسش­هاي جديد مواجه است. آيا علم فقه با ابزارهاي موجود در اصول فقه مي­تواند پاسخ­گوي همه اين پرسش­ها باشد؟ يا اين­كه بايد به تأسيس قواعد و اصول جديد روي آورد.

اين كتاب تلاش مي­كند پرسش­هاي متوجه به «اصول فقه حكومتي» را كه با محور «لوازم و ملزومات پاسخ­گويي فقه به مسائل جديد» مربوط است، پاسخ دهد.

 
امتیاز دهی
 
 

 
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در سال 1385 در جهت رسیدن به اهداف خود و برای سرعت بخشیدن به انتشار و عرضه آثار ، مبادرت به تاسیس نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی نمود و از بدو تاسیس تاکنون هر هفته یک کتاب منتشر کرده است . از این مرکز  تاکنون علاوه بر موسوعه 12 جلدی شرف الدین (ره) که جایزه جهانی جمهوری اسلامی را کسب نمود، بیش از سی درصد آثار منتشر شده در همایش ها و جشنواره های متعدد برگزیده و رتبه برتر را به خود اختصاص داده اند


 
 

كليه حقوق اين سايت متعلق به مركز نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي  است

 
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما