1
حقوق مالي زوجه نويسنده: فرج الله هدايت¬نيا گنجي چاپ: اول تاريخ : تابستان 1385 قطع:رقعي صفحه:264 قيمت:18000

حوزه مسائل زنان در عصر گفتمان حقوق بشر و دموكراسي، جايگاه گسترده اي را در پژوهش هاي اسلامي معاصر به خود اختصاص داده است. ارتباط نزديك اين حوزه به «خانواده» كه در اسلام بستر بنيادين تربيت و تعالي جامعه اسلامي بر آن استوار گشته، بر اهميت و حساسيت اين حوزه در تحقيقات اسلامي افزوده است.

عملياتي شدن ديدگاه هاي فقهي اسلام، در چهارچوب فقه قويم شيعه و در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران متوقف بر تبديل آنها به قوانين حقوقي روزآمد و كارآمد است. يكي از بهترين راه كارها براي طي كردن روند چنين تبديلي، نقد و بررسي عالمانه قوانين موجود در هر زمينه اي، بر پايه مباني و ادله فقهي است.

حقوق مالي زوجه به نقد و بررسي يكي از مسائل مورد ابتلاي جامعه ديني حقوق مالي زوجين مي پردازد و ضمن يادآوري نقاط قوت و ضعف قوانين موجود، راه كارهايي را براي بهبود آن ارائه مي دهد.

 
امتیاز دهی
 
 

 
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در سال 1385 در جهت رسیدن به اهداف خود و برای سرعت بخشیدن به انتشار و عرضه آثار ، مبادرت به تاسیس نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی نمود و از بدو تاسیس تاکنون هر هفته یک کتاب منتشر کرده است . از این مرکز  تاکنون علاوه بر موسوعه 12 جلدی شرف الدین (ره) که جایزه جهانی جمهوری اسلامی را کسب نمود، بیش از سی درصد آثار منتشر شده در همایش ها و جشنواره های متعدد برگزیده و رتبه برتر را به خود اختصاص داده اند


 
 

كليه حقوق اين سايت متعلق به مركز نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي  است

 
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما