3
شورا در فتوا نويسنده: حميد شهرياري چاپ:دوم تاريخ : تابستان 1385 قطع:رقعي صفحه:312 قيمت:24000

در گذشته كه ارتباطات و تبادل اطلاعات به سرعت و گستردگي عصر حاضر نبود، نه تنها غالب مردم تنها از آراي يك مجتهد آگاه بودند، مجتهدان نيز به طور دقيق و سريع از آراي يك ديگر باخبر نمي شدند؛ اما اكنون در عصر ارتباطات و اطلاعات، همگان به آساني مي توانند از آراي همه مجتهدان آگاه شوند. اين امر باعث مي شود فاصله علمي مجتهدان كمتر و شناخت اعلم مشكل شود. از سوي ديگر، تعدد مراجع اعلم و اختلاف فتاواي آنان ممكن است مشكلات فرهنگي و گاه شبهات كلامي و حتي بازتاب هاي منفي فرامذهبي را به بار آورد.

آيا براي نهاد مرجعيت راهي وجود دارد كه هم از دست آوردهاي مثبت عصر ارتباطات بهره جويد و هم از پي آمدهاي منفي آن در امان بماند؟ شورا در فتوا يا افتاي شورايي پاسخ كتاب حاضر است.

 
امتیاز دهی
 
 

 
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در سال 1385 در جهت رسیدن به اهداف خود و برای سرعت بخشیدن به انتشار و عرضه آثار ، مبادرت به تاسیس نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی نمود و از بدو تاسیس تاکنون هر هفته یک کتاب منتشر کرده است . از این مرکز  تاکنون علاوه بر موسوعه 12 جلدی شرف الدین (ره) که جایزه جهانی جمهوری اسلامی را کسب نمود، بیش از سی درصد آثار منتشر شده در همایش ها و جشنواره های متعدد برگزیده و رتبه برتر را به خود اختصاص داده اند


 
 

كليه حقوق اين سايت متعلق به مركز نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي  است

 
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما