3
ملاكات احكام و شيوه هاي استكشاف آن نويسنده: سيدمحمدعلي ايازي چاپ: دوم تاريخ : بهار 1389 قطع: وزيري صفحه:616 قيمت:65000

اذعان بايد داشت ظرفيت و قابليت نهفته در ملاكات هنوز به صورت كامل در اصول شناخته و در فقه استحصال نشده است، آنچه رخ داده و در جريان است فراتر از فعال شدن بخش­هايي از اين مبحث و يا بهره­گيري نسبي از آن در استنباط نيست.

كتاب ملاكات احكام و شيوه­هاي استكشاف آن سعي كرده است تا ضمن پرداختن به سير تاريخي بحث در بين اهل سنت و شيعه و ارائه نمونه­هايي از مباحث آن و تحولاتي كه طي قرن­ها ايجاد شده به شيوه برخورد قرآن و هم­چنين سنت  و روايات اهل­بيت(ع) با علل و ملاكات نيز توجه كند. در ادامه به مباني ملاكات احكام  و اختلافاتي كه ميان اصوليان و فقيهان و حتي متكلمان شيعه و سني وجود دارد پرداخته و به روش­هاي استكشاف ملاك و منقح كردن قواعد آن، از قبيل علت، تنقيح مناط، قياس و استقرا نيز توجه كرده است و مسائل و مشكلات اين موضوعات را واكاوي و بررسي نموده است.

 
امتیاز دهی
 
 

 
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در سال 1385 در جهت رسیدن به اهداف خود و برای سرعت بخشیدن به انتشار و عرضه آثار ، مبادرت به تاسیس نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی نمود و از بدو تاسیس تاکنون هر هفته یک کتاب منتشر کرده است . از این مرکز  تاکنون علاوه بر موسوعه 12 جلدی شرف الدین (ره) که جایزه جهانی جمهوری اسلامی را کسب نمود، بیش از سی درصد آثار منتشر شده در همایش ها و جشنواره های متعدد برگزیده و رتبه برتر را به خود اختصاص داده اند


 
 

كليه حقوق اين سايت متعلق به مركز نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي  است

 
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما