1
تأثير گناه بر معرفت نويسنده: زهرا پورسينا چاپ: اول تاريخ :زمستان 1385 قطع: رقعي صفحه:408 قيمت:30000

نگاهي به آموزه هاي اديان نشان مي دهد كه اگر انسان به كسب معرفت تشويق مي شود، پيش از آن، به پاك سازي اخلاقي موظف مي گردد. پس مسئله تأثير گناه بر معرفت، براي پيروان اديان آسماني، امري پذيرفته است. اما آيه در حوزه معرفت شناسي نيز چنين است؟

به رغم اين پندار كه باورهاي ما معمولاً به پشتوانه استدلال اخذ مي شوند، همواره ردّ پاي سرشت عاطفي ـ ارادي ما كه از علايق و احساسات، اميال و خواسته ها و آرزوهاي ما شكل مي گيرد، در باورهاي ما به خوبي قابل پي گيري است.

تأثير گناه بر معرفت درصدد تبيين اين است كه نه تنها آلودگي هاي اخلاقي مي تواند معرفت بشر را به انحراف كشاند، بلكه، به طور خاص، گناه را بايد از مقولات اصلي معرفت شناختي قلمداد كرد.

 
امتیاز دهی
 
 

 
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در سال 1385 در جهت رسیدن به اهداف خود و برای سرعت بخشیدن به انتشار و عرضه آثار ، مبادرت به تاسیس نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی نمود و از بدو تاسیس تاکنون هر هفته یک کتاب منتشر کرده است . از این مرکز  تاکنون علاوه بر موسوعه 12 جلدی شرف الدین (ره) که جایزه جهانی جمهوری اسلامی را کسب نمود، بیش از سی درصد آثار منتشر شده در همایش ها و جشنواره های متعدد برگزیده و رتبه برتر را به خود اختصاص داده اند


 
 

كليه حقوق اين سايت متعلق به مركز نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي  است

 
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما