3
نهضت نرم افزاري از نگاه مقام معظم رهبري نويسنده: جمعي از نويسندگان چاپ: سوم تاريخ :بهار 1386 قطع: رقعي صفحه:208 قيمت:22000

اگر دنياي مادي توانست پس از چند سده تمام علوم موردنياز خود را جهت ساخت جامعه و تمدن مادي توليد كند، جامعه اسلامي هم بايد بتواند علوم مبتني بر ارزش­هاي بومي و ديني خود را توليد كند و عرصه جهاني را به تسخير انديشه و فرهنگ ناب اسلامي درآورد.

از همين­رو نهضت نرم افزاري را بايد جزو مسائل «راهبردي» نظام اسلامي به شمار آورد. مقام معظم رهبري علاوه بر مطالبه جدي اين مهم از نهادهاي مولد فكر در جامعه، ابعاد مختلف اين موضوع را در مجامع مختلف فرهنگي و علمي مطرح فرموده­اند. در گام نخست، بايد موضوع، ابعاد و زواياي آن در كلام معظم له به خوبي روشن گردد تا براساس آن، ادبيات مشتركي كه متضمن اهداف، گستره و راهبرد اين خيزش عظيم علمي است در بين نخبگان علمي فرهنگي شكل گيرد.

تحقيق حاضر در راستاي تحقق همين هدف صورت گرفته و اميد اينكه اين تلاش، سهمي در زمينه سازي جنبش نرم­افزاري، توليد علم، آزادانديشي و تأسيس تمدن اسلامي داشته باشد.

 
امتیاز دهی
 
 

 
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در سال 1385 در جهت رسیدن به اهداف خود و برای سرعت بخشیدن به انتشار و عرضه آثار ، مبادرت به تاسیس نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی نمود و از بدو تاسیس تاکنون هر هفته یک کتاب منتشر کرده است . از این مرکز  تاکنون علاوه بر موسوعه 12 جلدی شرف الدین (ره) که جایزه جهانی جمهوری اسلامی را کسب نمود، بیش از سی درصد آثار منتشر شده در همایش ها و جشنواره های متعدد برگزیده و رتبه برتر را به خود اختصاص داده اند


 
 

كليه حقوق اين سايت متعلق به مركز نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي  است

 
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما