3
تربيت توحيدي نويسنده:حسين معن/احمد ناظم چاپ : اول تاريخ : پاييز 1387 قطع:رقعي صفحه:336 قيمت :30000

تربيت، گوهر وجود انسان را تراش مي­دهد و لوح روح او را نقش مي­زند و شاكله وي را شكل مي-دهد. در مكتب توحيدي انبياء، تمام اركان نظام تربيتي از مباني و اهداف تا روش­ها و ابزارها با محوريت منشأ هستي و سرچشمه خير و حقيقت و زيبايي، تعريف و تنظيم مي­گردد. در نظام ارزش­گذاري انبيا دو ارزش در طول هم براي انسان مطرح است: ارزش «ايمان و تزكيه نفس» و ارزش «اصلاح جامعه و خدمت به خلق». بدين ترتيب نيمرخ انسان طرازِ دين با تعبير «مؤمن خدوم» ترسيم مي­گردد.

نسبت ميان اين دو بعد و صورت­بندي نگاه جامع تربيتي اسلام تؤام با هشدار نسبت به خطرات و آسيب­هاي اخلاقي حركت­هاي اصلاحي و لزوم آمادگي روحي براي مواجهه با آن، موضعي است كه مؤلّفِ ره­سپرده و مجاهد اين كتاب با بياني بديع بدان پرداخته است.

 
امتیاز دهی
 
 

 
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در سال 1385 در جهت رسیدن به اهداف خود و برای سرعت بخشیدن به انتشار و عرضه آثار ، مبادرت به تاسیس نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی نمود و از بدو تاسیس تاکنون هر هفته یک کتاب منتشر کرده است . از این مرکز  تاکنون علاوه بر موسوعه 12 جلدی شرف الدین (ره) که جایزه جهانی جمهوری اسلامی را کسب نمود، بیش از سی درصد آثار منتشر شده در همایش ها و جشنواره های متعدد برگزیده و رتبه برتر را به خود اختصاص داده اند


 
 

كليه حقوق اين سايت متعلق به مركز نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي  است

 
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما