1
رشد اخلاقي؛ كتاب راهنما (ج 1) نويسنده: گروه مترجمان چاپ: اول تاريخ :بهار 1389 قطع: وزيري صفحه:542 قيمت :100000

فضائل و رذائل اخلاقي در انسان چگونه رشد مي­كند؟ قدرت تشخيص و استدلال اخلاقي ما چگونه تقويت مي­شود؟ احساسات اخلاقي آدمي چگونه مي­بالد؟ چگونه مي­توان قضاوت­هاي اخلاقي را منصفانه­تر و دقيق­تر ساخت؟ چه عواملي در بهبود رفتار اخلاقي ما مؤثر است؟

نتايج تحقيقات پرشتاب سه دهه اخير در حوزه ميان رشته­اي «رشد اخلاقي» در ايران بازتاب مناسبي نداشته است. مركز اخلاق و تربيت به هدف آشناسازي دانشوران با گزارشي جامع از اين نتايج، اقدام به ترجمه كتاب راهنماي (هندبوك)رشد اخلاقي كرد.

ايده مركز براي مواجهه نقادانه فرهيخته ايراني با فرآورده­هاي علوم انساني نوين، طي گفتاري در آغاز جلد اول آمده است.

در اين گفتار شاخص­هاي «عقلانيت دانش» و مراحل توليد علم فاخر بومي و روش­هاي بهره­گيري حكيمانه از ظرفيت­هاي ترجمه براي اين هدف، پيشنهاد شده است.

 
امتیاز دهی
 
 

 
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در سال 1385 در جهت رسیدن به اهداف خود و برای سرعت بخشیدن به انتشار و عرضه آثار ، مبادرت به تاسیس نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی نمود و از بدو تاسیس تاکنون هر هفته یک کتاب منتشر کرده است . از این مرکز  تاکنون علاوه بر موسوعه 12 جلدی شرف الدین (ره) که جایزه جهانی جمهوری اسلامی را کسب نمود، بیش از سی درصد آثار منتشر شده در همایش ها و جشنواره های متعدد برگزیده و رتبه برتر را به خود اختصاص داده اند


 
 

كليه حقوق اين سايت متعلق به مركز نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي  است

 
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما